SotyTr
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bob Marley'in hayatı film oluyor

2 posters

Bob Marley'in hayatı film oluyor Empty Bob Marley'in hayatı film oluyor

Mesaj  selocann (: Salı Mayıs 13, 2008 6:56 pm

Genç yaşta kanserden ölen Marley’nin hayat hikayesini anlatan ilk filmin yapımcıları arasında sanatçının eşi Rita Marley de yer alacak.
Sinema sektörü yayın organı Hollywoodreporter’ın haberine göre, Bob Marley’nin yaşam öyküsünü içeren filmle ilgili hazırlıklar, sanatçının eşi Rita Marley’nin gözetiminde başladı.

Filmin, Bob Marley’nin yaşam öyküsünün yanı sıra, Rita-Bob Marley çiftinin nasıl tanıştığını ve yaşadıkları aşkı da beyazperdeye taşıması hedefleniyor. Başrol oyuncularının seçilmesi ile ilgili ayrıntıları planlamaya başlayan Rita Marley, bir bölümü Jamaika’da çekilecek yapımda ünlü müzisyenin gençliğini ve sonraki yıllarını iki farklı aktörün canlandırmasını düşünüyor. Filmde, müzisyenin orijinal parçalarının düzenlemeleri kullanılacak.

TORUNU VE GELİNİ DE FİLMDE...
Rita Marley’nin yapımcıları arasında yer alacağı filmde Marley ailesinin diğer fertlerinin de rol alması planlanıyor.

Rita Marley, filmde kendisini canlandırması için ailenin ünlü ferdi Lauryn Hill’i düşünüyor. Bob Marley’nin dördüncü oğlu olan Rohan Marley’nin eşi rap şarkıcısı, albüm prodüktörü ve oyuncu Hill ile temasa geçen Rita Marley, sanatçıdan yanıt bekliyor. Marley, filmde eşinin gençlik yıllarını da torunu Stefan’ın canlandırmasını düşünüyor.

Marley, yapımın prodüksiyonunu, 2004 yılında gerçekleştirilen “No Woman No Cry: Bob Marley ile Hayatım” adlı otobiyografide birlikte çalıştığı The Weinstein Co. ile birlikte yürütecek.

Rita Marley, filmin oyuncularının henüz belirlenmediğini belirterek, “Lauryn’in beni canlandıracak en ideal kişi olduğunu düşünüyorum” dedi. Hill’in, Bob Marley’nin eski eşi Janet Hunt ile evliliğinden olan Rohan Marley ile evli olduğunu ifade eden Marley, “Çünkü Lauryn benim hayatımı da yakından biliyor” sözleriyle efsane müzisyeninin gelininin filmde rol alması yönündeki isteğini dile getirdi.

Filmin çekimlerine gelecek yıl başlanması, 2009 yılında seyirciyle buluşması planlanıyor.

Tanınmış yönetmen Martin Scorsese’nin hazırladığı, Bob Marley’ye ilişkin bir belgeselin de sanatçının 65. yaş günü olan 6 Şubat 2010 tarihinde gösterime girmesi planlanıyor.

BOB MARLEY’NİN YAŞAM ÖYKÜSÜ
Asıl adı Robert Nesta Marley olan unutulmaz sanatçı, 6 Şubat 1945 tarihinde Jamaika’da dünyaya geldi.

5 yaşındayken annesinin Kingston’a taşınmaya karar vermesinin ardından Bob ve ailesi, yaşamı boyunca Bob’un en iyi arkadaşlarından biri olan Bunny Livingston ve ailesi ile birlikte yaşadı.

Reggae müziğinin sadece Jamaika sınırlarında kalmamasını sağlayıp, onu bütün dünyaya duyuran en önemli isimlerden biri olan söz yazarı, şarkıcı ve gitarist Marley, profesyonel anlamda müziğe The Wailers grubu ile başladı.

Bob, The Wailers’tan ayrıldıktan sonra, üç kadın reggae sanatçısının oluşturduğu The I-Threes adlı gruba müzikal alanda yardım etti.

Şarkılarında politik içerik de bulunan Marley, “Catch A Fire” adlı çalışmasını 1972 yılında yayımladı. Bu çalışmayı, 1973 çıkışlı “Burnin?”, 1975’te kaydedilen “Natty Dread” ve 1975 tarihli “Live” albümleri izledi. İngiltere, Almanya gibi önemli Avrupa ülkelerinde büyük dinleyici kitlesine sahip olan Marley, bu sayede Avrupa’da özellikle o yıllar için büyük önem taşıyan konserler verdi.

En popüler şarkılarından biri olan “Get Up, Stand Up” ile sosyal karmaşayı konu edinen Marley’nin “No Women, No Cry” adlı parçası dillerden düşmedi.

1978’de Afrika insanına yapılan insancıl yardımlara şarkılarıyla destek olduğu için Birleşmiş Milletler Barış Madalyası’na değer bulunan Marley, bu ödülü aldığı sene insancıl yardım amacıyla Jamaika’da konsere çıktı.

Sanatçının “I Shot The Sheriff” ve “Get Up, Stand Up” gibi şarkıları, ünlü sanatçı Eric Clapton tarafından yıllar sonra yeniden düzenlendi.

Fırtınalı bir yaşamı olan ve bir kısmı evlilik dışı ilişkilerden 13 çocuğu bulunan Bob Marley, 11 Mayıs 1981 tarihinde 36 yaşında deri kanserine yenik düştü.
selocann (:
selocann (:
Moderatör
Moderatör

Kadın Mesaj Sayısı : 146
Lakap : selocann (:

Bob Marley'in hayatı film oluyor Empty Geri: Bob Marley'in hayatı film oluyor

Mesaj  DanMarsaLa Salı Mayıs 13, 2008 7:14 pm

Hayatımda biLdiğim en iyi Rock&Raggie ustası !! Gerçekten bu müzikte emeği var.
DanMarsaLa
DanMarsaLa
Admin
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 115

http://www.inflamestr.com

- Similar topics